Zpravodajství

VIDEO: Brutálně utýral pitbula, ve vězení dlouho nebude

Za brutální utýrání pitbula dostal deset měsíců vězení. S takovým trestem v úterý odcházel od soudu v Mostě František Erlitz. Ten svého psa mlátil sekáčkem takovým způsobem, že zvíře vážným zraněním druhý den podlehlo.

František Erlitz se hájil tím, že ho pes napadl, když přišel domů z práce. Jenže už tady byl první spor, na který upozornil státní zástupce. Erlitz totiž vypověděl, že psa zavřel do ložnice, šel si pro sekáček a teprve pak ho napadl. To znamená, že nešlo o krajní nouzi, ale naopak o surové napadení bezbranného zvířete.

Pes měl totiž mnoho bodnořezných ran na hlavě a na krku, a i když mu veterinář poskytl pomoc, na svoje vážná zranění druhý den zemřel.
Erlitz si pak nejspíš uvědomil, co vlastně udělal, a šel útok zapít alkoholem.

Podle některých svědků psa cvičil pro bojové účely. Navíc jde o speciálního recidivistu, byl už desetkrát trestaný za krádeže a ublížení na zdraví, při posledním trestném činu dokonce svého psa poslal proti člověku s příkazem "Vem si ho". Brutalita tohoto případu šokovala samotnou soudkyni, podle které je velmi ojedinělý. František Erlitz za to dostal deset měsíců nepodmíněně ve věznici s ostrahou.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz