Zpravodajství

Mrtvý Kejla měl kontakty na politické špičky

Naše televize získala policejní analýzu telefonu už mrtvého lobbisty Tomáše Kejly. Čelil obvinění z podvodu na podnikatele Andreje Babiše. Kejlovo tělo bylo nalezeno před deseti dny a příčina smrti je zatím neznámá. Z policejních dokumentů mimo jiné vyplývá, že Kejla dostával před několika měsíci výhružné zprávy a i to, že se snažil kontaktovat některé politiky.

Tomáš Kejla - v létě ho spolu s polským lobistou Spyrou obvinila policie z pokusu o desetimilionový podvod na majitele Agrofertu Andreje Babiše.

Kejla hned řekl, že hrál jen roli prostředníka a je nevinen. Po několika měsících, v polovině listopadu, je nalezen mrtvý ve svém bytě. Policie zatím důvod smrti nesdělila.

Toto je analýza Kejlova telefonu, kterou si nechala vypracovat policie. Obsahuje i tyto zprávy od anonyma, které Kejla dostával v březnu.
Zatím není důkaz, že by zprávy souvisely s Kejlovou smrtí. Analýza odhaluje i vazby Kejly s podnikatelem Iljou Květoňem. Květoň má kontakty na politiky.

Sám Kejlův známý Květoň se v minulých letech kromě politiků stýkal s kontroverzními podnikateli Františkem Mrázkem a zejména s Tomášem Pitrem.

Kejlův diář obsahuje řadu schůzek s Květoněm v době, kdy měl Kejla se Spyrou chystat podvod na Andreje Babiše. A nejen s ním. Kejla si volal i s některými poslanci i komunálními politiky, například se starostkou Prahy 2.
Tomáši Kejlovi bylo 45 let, lidé kteří se s ním v poslední době setkali, nevěří, že by spáchal sebevraždu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz