Zpravodajství

V autolékárničkách nastane pořádný průvan

V autolékárničkách nastane pořádný průvan
Zdroj: TV Nova

Radikální zásah do autolékárniček připravuje ministerstvo zdravotnictví. Ušetřena by neměla být téměř polovina jejich obsahu. Na některé problémy jsme upozorňovali už letos v létě, hlavně šlo o nebezpečné škrtidlo. I to se má teď změnit.

Jednu z nejradikálnějších změn obsahu autolékárniček teď má na stole ministerstvo zdravotnictví. To vyslyšelo výzvy záchranářů, kteří dlouhodobě jejich obsah kritizovali.

Bývalému obsahu autolékárničky má být nyní konec. Téměř polovina jejího obsahu buď zmizí, nebo dozná úprav. Například nůžky, spínací špendlík či obinadlo už v lékárnách řidiči v budoucnu nenajdou.
Velký problém mají záchranáři především se škrtidlem. To v lékárničce je totiž velmi úzké. Pokud ho někdo použije, spíš si ublíží.
Návrh nového vybavení lékárniček teď budou připomínat odborníci. Právě oni jsou u dopravních nehod většinou první.

Připomínkové řízení má skončit na konci listopadu. I potom ale bude uvedení návrhu do platnosti trvat. Zdrží se na ministerstvu dopravy.

Plošné výměny autolékárniček se ale řidiči obávat nemusí. Ministerstvo dopravy prý zavede přechodnou dobu. Reagují už i samotní výrobci.
Kdy přesně se lékárničky podle nové vyhlášky objeví na pultech, zatím není jisté. Obě ministerstva se ale shodla, že by to mělo být na jaře příštího roku.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz