Zpravodajství

Telefonista rozčiluje policisty opakovanými hovory

Hloupá a nebezpečná zábava jednoho muže teď zaměstnává operační důstojníky ústecké policie. Neznámý telefonista vytáčí čísla 158 a 156 i několikrát do hodiny a zbytečně tak blokuje linku, která může někomu jinému i zachránit život.

Jenom během pondělní směny musel operační důstojník vyslechnout přesně 130 takových hovorů. Všechny z jednoho čísla. Ani v jednom případě ale muž na druhém konci nepromluvil.

Záhadný telefonista začíná operační středisko bombardovat kolem desáté dopoledne. Volá při chůzi, v čekárnách, při jízdě autobusem.
Muž pravděpodobně používá předplacenou telefonní kartu a proto je těžké ho najít. Kromě státních policistů začal obtěžovat už i ústecké strážníky.

Během šedesáti vteřin dokáže operační vyslechnout volajícího a ještě během hovoru posílá na místo hlídku. Každá minuta zdržení může mít fatální následky.

Za zneužívání tísňových linek už soud v minulosti potrestal několik lidí podmínkou. V závažných případech ale může takový vtipálek skončit až na tři roky ve vězení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Píše se na Deník.cz