Zpravodajství

Chtěl spáchat sebevraždu, zachránily jej chrabré policistky

Chtěl spáchat sebevraždu, zachránily jej chrabré policistky
Zdroj: TV Nova

Ženy v uniformě dokážou dělat s muži divy, i když jsou příslušníci drsnějšího pohlaví ve svízelné životní situaci. V úterý hodlal muž skočit ze zábradlí ostravského mostu, vlídné slovo dvou policistek ho však od činu odradilo. Našemu serveru to sdělil mluvčí ostravských policistů Milan Klézl.

K mostu Miloše Sýkory dorazily dvě policejní hlídky. Policisty upozornil na sebevraha řidič projíždějícího trolejbusu. "Za zábradlím stál asi 30letý muž," uvedl Klézl. Nejprve se s ním snažili domluvit policisté. Na ty ale sebevrah nereagoval.

Změnu v jeho chování mohli zaznamenat lidé až poté, co s ním začaly mluvit policistky. "Hovořily s ním asi 15 minut," uvedl Klézl. „Pak mu jedna z nich nabídla ruku a slíbila, že se mu nic nestane," dodal mluvčí. Sebevrah nabízenou ruku přijal. Policistky jej přitáhly k sobě a zachránily mu tak život.

Podle Klézla muž před plánovaným skokem holdoval alkoholu. Po záchraně života proto skončil na záchytce. Uvedl, že jej opustil přítel a tím prý ztratil smysl života.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz