Zpravodajství

VIDEO: Rodiče vyměněných dětí byli v německé televizi

VIDEO: Rodiče vyměněných dětí byli v německé televizi
Zdroj: TV Nova

Případ záměny novorozenců v třebíčské porodnici odvysílala v populární talkshow televize ZDF. Rodiče v úterý večer vyprávěli svůj příběh před miliony německých diváků. Libor Broža s Jaroslava Trojanová tu vystoupili se svou biologickou dcerou Veronikou.

Za stolem oblíbený moderátor Johannes B. Kerner, v křesle zpovídaných hostů známé německé osobnosti a vedle nich trojice Čechů. Mladý pár s malou Veronikou na klíně líčí nedutajícím divákům u nás dobře známý příběh - jaké to bylo, když po deseti měsících zjistili, že jim v porodnici vyměnili děti.

Rodina strávila v horkých křeslech víc než čtvrt hodiny. Veronika si pobyt před kamerami viditelně užívala. Její praví rodiče mezitím trpělivě odpovídali na všechny otázky.

Veroničini praví rodiče divákům popsali všechno, čím si za poslední rok prošli. Otevřeně mluvili i o vztazích s Čermákovými, kteří Veroniku až dosud vychovávali, zatímco se oni starali o jejich Nikolku.

Televize původně pozvala do pořadu obě rodiny. Čermákovi ale odmítli, údajně kvůli pokročilému těhotenství paní Jany. Rodiny si děti definitivně vymění na Nový rok.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz