Zpravodajství

Pátek hrozí ledovkou, varují meteorologové

Příroda si na pátek chystá další ze svých podzimně-zimních vrtochů. Problémy budou mít zejména řidiči, opatrní by ale měli být i chodci. Řidiči by měli podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu v pátek věnovat jízdě zvýšenou pozornost kvůli riziku smyků na ledovce. Bude se tvořit ojediněle při mrznoucích srážkách v noci v Čechách, ráno a dopoledne na Moravě.

"V průběhu pátku očekáváme na většině území Česka déšť nebo dešťové přeháňky. Vzhledem k tomu, že teploty budou nízké a povrch podchlazený, budou srážky po dopadu na zem namrzat," potvrdila serveru nova.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Problémy čekejte všude

Výstraha platí pro všechny kraje vyjma Zlínského a Moravskoslezského. "Nejhorší bude situace ve středních Čechách a na jižní Moravě, problémy by ale řidiči měli čekat do 600m nad mořem na celém území republiky," doplnila Honsová.

"Doporučujeme omezit jízdu automobily, v případě nutnosti přizpůsobit její rychlost kvalitě a charakteru komunikací a sledovat zpravodajství," uvedla meteoroložka.

Víkend bude teplejší, pršet bude i na horách

Mrznoucí srážky s sebou do Česka přinese okluzní fronta, za kterou začne proudit oceánský vzduch od západu. Víkend bude teplejší než začátek týdne, ani noční teploty by neměly klesnout pod nulu. „Na víkend čekáme mírné oteplení, denní vystoupají až k sedmi stupňům, na jižní Moravě dokonce k devíti stupňům," řekla nám Honsová. Z nižších poloh tak patrně zmizí sníh.

Špatnou zprávu mají meteorologové pro lyžaře. „Déšť nebo smíšené srážky čekáme o víkendu i na horách. Sníh sice z vyšších poloh nezmizí, bude ale těžký a mokrý," dodala Dagmar Honsová.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz