Zpravodajství

VIDEO: Ostuda! Poštovna na Sněžce stále není zkolaudovaná

VIDEO: Ostuda! Poštovna na Sněžce stále není zkolaudovaná

Na obzoru je velká ostuda. Už dvakrát měla být oficiálně zkolaudována stavba poštovny na Sněžce, ale stále se to nedaří. Nejvýše položená novostavba totiž stále není dokončena. Investorka je zoufalá a stavbařům další práce komplikuje počasí. Lidé, kteří tu chtěli strávit Vánoce nebo Silvestra mají však pravděpodobně smůlu. Nepomohlo ani to, že stavbu poštovny podpořili i významní představitelé země.

Zdroj: TV Nova

Na poštovně nejsou dokončeny hydraulické žaluzie, vstupní dveře ani přístupové schodiště. Dokončení prací teď ovšem znemožňuje počasí.

V takovém počasí se na naší nejvyšší hoře prostě pracovat nedá, i kdyby někdo přemluvil řemeslníky, aby na Sněžku pracovat šli, museli by sem stejně jako my vyjít pěšky, protože kvůli počasí lanovka nejezdí.

"Snad to vše dobře dopadne a kolaudovat se bude v létě," říká stavitel.

Jenže to se vůbec nelíbí KRNAPu a ani investorce. Ta má už měsíce uskladněný nábytek do nové poštovny ve svém penzionu.

Přitom kolaudace měla být nejprve už vloni v říjnu, pak letos v září. Předání hrubé stavby dokonce sledoval prezident Václav klaus a posvětili ji biskup Dominik Duka a arcibiskup Karel Otčenášek.

Už teď je jasné, že z nejvýše položené poštovny u nás budou moci lidé posílat až pohledy a dopisy, na kterých bude razítko s rokem 2008.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz