Zpravodajství

Odvolaný exekutor zabavoval majetek

Odvolaný exekutor zabavoval majetek
Zdroj: TV Nova

Ministerstvu spravedlnosti došla trpělivost se znojemskou exekutorskou kanceláří doktora Pavla Procházky a podalo trestní oznámení. I když byl totiž na začátku září Procházka ministrem spravedlnosti odvolán, protože se dopustil zpronevěry, jeho kancelář dál prováděla exekuce. Více se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Situace jakou tato země nepamatuje. Exekutor Pavel Procházka se dopuští zpronevěry, je odsouzen a ministr spravedlnosti ho k 5. září odvolává. Přesto procházkova exekutorská kancelář dál exekuuje.

To ale Ministerstvo spravedlnosti rozzlobilo natolik, že se rozhodlo pro rázný krok a obrátilo na policii.

Ministerstvu však chybí důkaz, že exekuce řídil přímo doktor Procházka, a tak policie bude mít hodně práce s dokazováním.

Protože exekutor Procházka od začátku neuznával své odvolání, ministerstvo muselo nedávno obeslat všechny krajské soudy v zemi s varováním, že pan doktor Procházka již není podle názoru MS exekutorem a podnikly k tomu příslušná opatření.

Na Znojemsku zavládl kolem exekucí totální chaos. Hlavně věřitelé jsou prý nervózní. A dlužníci? Ti mohou této situace hodně využít.

Pokud policie a následně soud uzná exekutora Procházku a nebo jeho spolupracovníky vinnými z trestního činu podvodu, hrozí jim až 12 let odnětí svobody.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz