Zpravodajství

Vánoční nákupy: Pozor na zloděje!

Vánoční nákupy: Pozor na zloděje!

Chystáte se na vánoční nákupy? Pak si dávejte pozor na zloděje! Jako každoročně i letos policie varuje! Pro nenechavce právě začíná nejoblíbenější období.

Zdroj: TV Nova

Do Vánoc zbývají pouhé tři týdny. Nákupní centra a tržiště praskají ve švech. Lidé vybírají dárky pro své blízké a snadno ztratí pozornost. V davu se stejně jako každý rok pohybuje spousta nenechavců. Snadno se pak stane, že lidé přijdou o své peněženky a s nimi i o iluzi krásných Vánoc.

Zloději berou všechno

Nejoblíbenější jsou samozřejmě pro zloděje peněženky. Berou ale úplně všechno - od celých kabelek, nakoupených dárků, mobilů až  po notebooky. V poslední době se rozmohl mezi zloději nový trik. Vypustí u auta pneumatiky a nic netušícímu řidiči nenápadně vyberou nakoupené zboží přímo z kufru auta.

Kde dávat největší pozor?

Nejrizikovějšími místy jsou podle Víta Bárty ze společnosti ABL především eskalátory, vstupní prostory do obchodních center a fronty. Lidé si často také nechávají otevřené kabelky či tašky v nákupním košíku.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz