Zpravodajství

VIDEO: Policie zabavila zřejmě ukradené peníze

VIDEO: Policie zabavila zřejmě ukradené peníze
Zdroj: TV Nova

Před několika týdny jsme vás informovali o nálezu bankovek znehodnocených červenou barvou na Šumpersku. Teď se objevily znovu a v daleko větším množství na Olomoucku. Policie je ve střehu, protože je velmi pravděpodobné, že peníze pochází z bankovní nebo poštovní loupeže.

Celkem dvacet označených tisícikorun našly v neděli ve svých výherních automatech zaměstnanci tří olomouckých a jednoho šternberského podniku. Tento počet ale pravděpodobně není konečný.

„Pár se jich tady našlo, vyšetřovala to policie a byl u toho majitel. Údajně vykradli nějakou banku nebo něco," řekl nám Josef Michalík, obsluha herny.

Každá herna musí ze zákona své prostory monitorovat průmyslovou kamerou. Policie tak už pravděpodobně v těchto chvílích zná podobu falešných hráčů. Samotní kriminalisté jsou ale na informace velmi skoupí.

„Všechny bankovky jsme zajistili a není vyloučeno, že pocházejí z trestné činnosti.," řekla Jitka Dolejšová, mluvčí olomoucké policie.

Červená barva se totiž používá do bezpečnostních patron, které mají za úkol po loupeži peníze zničit. Lupiči ale přišli na to, že automat bezpečnostní barvu nepozná a celou nominální částku uloží jako kredit.

Naší televizi se také podařilo zjistit, že zničené tisícikoruny se v minulých dnech objevily i v Přerově a Hranicích. Tuto informaci ale policie doposud tají.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz