Zpravodajství

Miss World se poprvé stala dívka z jihovýchodní Asie

Miss Čína, C' Lin Čang, se v sobotu stala Miss World 2007 a v čínském letovisku Sanja ji korunovala loňská vítězka, Češka Taťána Kuchařová. Obecenstvo v dvoutisícovém Beauty Crown Theatre bylo nadšeno, protože vítězkou se stala místní uchazečka o titul. Naše reprezentantka, osmnáctiletá Kateřina Sokolová, se nakonec do finále neprobojovala.

Již předem sázky naznačovaly, že pekingská sekretářka je horkou favoritkou. Za ní se umístily Miss Angola, Micaela Reisová a Miss Mexico, Carolina Moran Gordillová se umístila třetí. Padesátá sedmá volba Miss World se konala ve světový den AIDS a jejím posláním bylo mimo jiné zvýšit povědomí o této nemoci. V porotě proto zasedla i dcera bývalého jihoafrického prezidenta Nelsona Mandely, jejíž bratr, Makgatho, podlehl AIDS v roce 2005. Čína upustila od zákazu soutěží krásy až v roce 2003, tedy krátce předtím, než se zde konala tehdejší soutěž Miss World.

Z celkových 106 účastnic přijelo 46 dívek z Evropy, 19 ze Severní a Jižní Ameriky, 16 z Asie a Oceánie, 14 bylo Afričanek a 11 krásek z Karibské oblasti.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz