Zpravodajství

Hokejový zápas ukončila bitka s policejní asistencí

Emoce neplanou jen na profesionálních kolbištích. Své by o tom mohli vyprávět v Jihlavě. Páteční zápas ryze amatérského okresního přeboru předčasně ukončila hromadná bitka, u které dokonce musela zasahovat policie.

Bitku hráčů šetřila policie 

Běžela poslední třetina zápasu okresního přeboru mezi celky STS Chvojkovice-Brod a Amatero Luka nad Jihlavou, když se před jednou z branek strhla bitka. "Náš brankář dostal hokejkou po hlavě, a i když to asi ani nebylo úmyslné, jeden z hráčů jel gólmana chránit. Strhla se bitka mezi dvěma hráči, do které se postupně zapojila celá střídačka soupeře," popsal zmíněné okamžiky vedoucí týmu STS Chvojkovice-Brod Erik Veleba.

Ještě v tu chvíli vše vypadalo na běžnou potyčku, kterou ukončí sudí vyloučením do konce zápasu, jenomže právě při odchodu jednoho z vyloučených do kabiny přes střídačku soupeře se rozběhlo druhé kolo. "Asi padla nějaká slova a na střídačce se to začalo bít znovu," dodal Veleba. Rozhodčí, který už během potyčky na ledě také utržil ránu, zápas ukončil, zanedlouho po incidentu se na stadionu objevila i policie. "Zavolali jsme ji, protože hráč soupeře na naší střídačce napadl trenéra. Trefil ho do hlavy, poté ze strany soupeře odbržel několik dalších ran," doplnil vedoucí týmu Luk nad Jihlavou Petr Berka.

Svaz rozdá tresty

Policejní hlídka přímo na stadionu sice byla, žádný postih pro účasntíky incidentu ale nakonec neuplatnila. "Policie se k incidentu dostavila, nakonec ale došlo k dohodě, že celou věc vyřeší disciplinární komise Okresního výboru Českého svazu  ledního hokeje," potvrdila i jihlavská policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.

Předseda Okresního svazu ledního hokeje v Jihlavě Jiří Hájek ovšem zatím k případu žádné bližší informace nemá. "Ještě jsem neviděl zápis o utkání, ale už jsem si ho vyžádal od rozhodčích, stejně jako vysvětlení, co se vlastně stalo," řekl. Případem se podle něj bude už zítra zabývat disciplinární komise svazu. "Dvěma hráčům byly odebrány registrační průkazy a bude jim pozastavena činnost," dodal Hájek. O tom, že se zápas nedohrál, prý ovšem nic neví. "To je pro mě nová informace," doplnil. Zatím je tedy ve hvězdách, zda zůstane v platnosti výsledek 3:3 nebo se celý duel bude opakovat.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz