Zpravodajství

VIDEO: V Dejvicích někdo nastražil atrapu bomby, zřejmě mikulášský žertík

VIDEO: V Dejvicích někdo nastražil atrapu bomby, zřejmě mikulášský žertík

Kolem osmé hodiny ranní obdrželi policisté zprávu o podezřelém černém balíčku. Podle informací našeho reportéra Jiřího Borovce šlo o nastražený výbušný systém, který byl pouhou atrapou. „ Na místo byli přivoláni kromě policistů i pyrotechnici," řekla pro náš server Nova.cz tisková pražská policejní mluvčí Iva Knolová. Celá ulice musela být uzavřena.

Zdroj: TV Nova

„Kvůli možnému ohrožení byla uzavřená celá Dejvická ulice," dodala Knolová. Pyrotechnici nakonec označili podezřelý systém za pouhou atrapu. Podle policejní mluvčí šlo o černý balíček omotaný izolepou a s číselníkem.

Kvůli plané hrozbě bylo evakuováno 500 lidí

Podobných žertíků, kdy lidé volají na tísňové linky a nahlašují různé výbušné systémy a nastražené bomby, je celá řada. V Praze zhruba před měsícem řešili podobný případ, při kterém muselo být evakuováno asi 500 lidí.

Policii tehdy zalarmoval anonym, který pohrozil bombou v šestipodlažní budově v Olivově ulici v Praze 1. Objekt, v němž sídlí převážně firmy, musel být celý vyklizen.

„Přivolaný pyrotechnik žádnou výbušninu nenalezl," řekla mluvčí pražské policie Eva Brožová. Evakuace se podle ní týkala asi 500 osob.

Zástupci jedné z firem se po 14:00 ozval neznámý muž. "Řekl, že mají ve firmě bombu, a zavěsil. Hovořil s ruským přízvukem," uvedla mluvčí. Prohlídka budovy začala po 15:00 a trvala asi dvacet minut.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz