Zpravodajství

VIDEO: V Dejvicích někdo nastražil atrapu bomby, zřejmě mikulášský žertík

VIDEO: V Dejvicích někdo nastražil atrapu bomby, zřejmě mikulášský žertík

Kolem osmé hodiny ranní obdrželi policisté zprávu o podezřelém černém balíčku. Podle informací našeho reportéra Jiřího Borovce šlo o nastražený výbušný systém, který byl pouhou atrapou. „ Na místo byli přivoláni kromě policistů i pyrotechnici," řekla pro náš server Nova.cz tisková pražská policejní mluvčí Iva Knolová. Celá ulice musela být uzavřena.

Zdroj: TV Nova

„Kvůli možnému ohrožení byla uzavřená celá Dejvická ulice," dodala Knolová. Pyrotechnici nakonec označili podezřelý systém za pouhou atrapu. Podle policejní mluvčí šlo o černý balíček omotaný izolepou a s číselníkem.

Kvůli plané hrozbě bylo evakuováno 500 lidí

Podobných žertíků, kdy lidé volají na tísňové linky a nahlašují různé výbušné systémy a nastražené bomby, je celá řada. V Praze zhruba před měsícem řešili podobný případ, při kterém muselo být evakuováno asi 500 lidí.

Policii tehdy zalarmoval anonym, který pohrozil bombou v šestipodlažní budově v Olivově ulici v Praze 1. Objekt, v němž sídlí převážně firmy, musel být celý vyklizen.

„Přivolaný pyrotechnik žádnou výbušninu nenalezl," řekla mluvčí pražské policie Eva Brožová. Evakuace se podle ní týkala asi 500 osob.

Zástupci jedné z firem se po 14:00 ozval neznámý muž. "Řekl, že mají ve firmě bombu, a zavěsil. Hovořil s ruským přízvukem," uvedla mluvčí. Prohlídka budovy začala po 15:00 a trvala asi dvacet minut.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz