Zpravodajství

VIDEO: Kdo může za zřícení haly kladenské Poldi?

VIDEO: Kdo může za zřícení haly kladenské Poldi?

Pachatel neznámý. Tak dopadlo policejní šetření, které mělo za úkol objasnit, kdo zavinil zřícení haly v areálu někdejší kladenské Poldi. Hala letos v červenci spadla kvůli tomu, že se z ní skupina zlodějů snažila ukrást železo. Dva lidé při tom zahynuli. Reportáž připravil Ondřej Špalek.

Sobota 28.července ráno: Z areálu bývalé kladenské huti se ozývá ohlušující rachot, k zemi se řítí část haly někdejších válcoven. Pod sutinami zůstává uvězněno pět lidí, kteří tu zřejmě kradli železné nosníky, dvěma již není pomoci. Na místě jsou destíky hasičů, záchranářů a policistů. Rozjíždí se rozsáhlé vyšetřování.

Po více než pěti měsících nebyla zjištěna konkrétní osoba, která by zavinila pád haly. Nebylo zahájeno trestní stíhání a celá věc byla odložena.

Halu už specializovaná firma kompletně rozebrala. Přesto zde ještě sběrači kovu mají stále co nacházet. Krádeže tak stále pokračují.

Pozemek, kde stála hala válcoven, chce současný majitel prodat developerské společnosti. Ta by zde měla vybudovat obchodní centrum.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz