Zpravodajství

Řádění fotbalových chuligánů bude přísně trestáno

Řádění fotbalových chuligánů bude zřejmě velmi brzy přísně trestáno. Naposled o sobě dali vědět fotbaloví výtržníci při zápase Ostravy se Spartou. Zabránit jejich divokým střetům na stadionech chce teď ministerstvo vnitra spolu s fotbalovým svazem. Připravují totiž nová opatření, která by měla přinést daleko přísnější tresty.

Víkendový zápas mezi Ostravou a Spartou. Z fotbalového svátku se během několika vteřin stává brutální boj. Výsledkem bylo dvacet zbitých policistů a sedm trestních oznámení.

Policisté přitom dopředu věděli, že na utkání přijíždí jim dobře známé nejagresivnější jádro chuligánů.

Problém je hlavně v nedostatečných zákonech, které kromě policie brání v práci i speciálně vyškolených policistů - spoterů, kteří se mezi fanoušky už nějaký čas pohybují.

Hodiny tvrdého výcviku spoterů tak vychází naprázdno. Přestože spoteři mají už nejproblematičtější fanoušky zmapované, nemohou s tím nic dělat.

Ministerstvo vnitra už připravuje legislativu, která by tyto nedostatky měla řešit. Policie tak bude moci využít své seznamy a chuligány na stadiony nepustit, a to i cizince.

Větší odpovědnost spadne také na fotbalový svaz. Připravuje proto kamerový systém a tvrdé tresty pro neposlušné fanoušky.

Řádění fotbalových chuligánů se má přísněji trestat už od začátku roku 2009. To má začít nový zákon platit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz