Zpravodajství

Blázen blokuje tísňové linky v Ústí nad Labem

Operátory tísňových linek ústecké policie teď zaměstnává hloupá a především nebezpečná zábava jistého muže. Zatím neznámý telefonista i několikrát do hodiny vytáčí čísla 158 a 156 a linku tak blokuje.

Jenom během včerejší směny musel operační důstojník vyslechnout přesně 130 takových hovorů. Všechny z jednoho čísla. Ani v jednom případě ale muž na druhém konci nepromluvil.

Záhadný telefonista začíná operační středisko bombardovat kolem desáté dopoledne. Volá při chůzi, v čekárnách, při jízdě autobusem.

Muž pravděpodobně používá předplacenou telefonní kartu a proto je těžké ho najít. Kromě státních policistů začal obtěžovat už i ústecké strážníky.

Během šedesáti vteřin dokáže operační vyslechnout volajícího a ještě během hovoru posílá na místo hlídku. Každá minuta zdržení může mít fatální následky.

Za zneužívání tísňových linek už soud v minulosti potrestal několik lidí podmínkou. V závažných případech ale může takový vtipálek skončit až na tři roky ve vězení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz