Zpravodajství

V německém jackpotu je 43 milionů eur

Němci zřejmě nebudou moc dospat. Ve čtvrtek se totiž dozví, zda padl rekordní jackpot či opět ne. Hrálo se o neuvěřitelných 43 milionů eur, což je v přepočtu miliarda 133 milionů korun. Tak vysokou čásku v Německu ještě nikdo nikdy nevyhrál. Přitom stačilo uhodnout šest čísel. Jackpot nepadl už šest týdnů. O jackpot ve výši 43 milionů eur hrálo nejen desítky milionů Němců, ale také mnoho cizinců ze sousedních zemí.

Jenom Němci do slosování vložili odhadem více než 100 milionů eur. Na mnoha místech musely sběrny německé loterie najmout posily. Jackpot v Německu nepadl od 24. října, a to se slosování koná každou středu a sobotu.

Naposledy se tedy tipujícím sen o výhře rekordního jackpotu rozplynul právě minulou sobotu, kdy bylo ve hře 38,4 milionu eur (zhruba miliarda korun).

Pokud by se ještě třikrát nepodařilo nikomu z tipujících uhádnout ve hře podobné sportce sedm magických čísel, podělili by se po příští středě o peníze určené pro jackpot nejúspěšnější tipující.

Dosud rekordní sumu 37,7 milionu eur vyhrál v německém Lottu loni v říjnu jedenačtyřicetiletý ošetřovatel ze Severního Porýní-Vestfálska. V Česku si nejvyšší jackpot v dubnu 2002 rozdělili dva sázející - na každého připadlo více než 74 milionů korun.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz