Zpravodajství

V řecké klášterní zahradě se pěstovala marihuana

Klášter řeckých ortodoxních jeptišek nedaleko Soluně se díky dvěma vykukům změnil na malou, avšak čile prosperující marihuanovou farmu. Muži totiž jeptiškám namluvili, že jsou zahradníci.

Na základě anonymního udání policie provedla zátah na ženský klášter ve vesničce Filiro poblíž přístavu Soluně a našla tam v uzavřené zahradě přes třicet krásně vzrostlých rostlin marihuany.

Dva neznámí muži se dvěma starým jeptiškám nabídli, že jim rádi pomohou s péčí o zahradu, ale místo toho začali pěstovat marihuanu. Jeptišky byly přesvědčené, že jde jen o "nějaké velké ozdobné kytky". Svaté ženy navíc nebyly schopny oba výtečníky dost důkladně popsat, takže dosud unikají spravedlnosti.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vládě důvěřuje třetina Čechů. S politickou situací je spokojená jen pětina

Vládě Petra Fialy (ODS) důvěřuje podle průzkumu agentury CVVM 35 procent Čechů. O moc lépe na tom není ani prezident Miloš Zeman s 38 procenty. Nejvíce lidé důvěřují starostům a obecním zastupitelstvům.

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz