Zpravodajství

První český 3D film je z poloviny hotový

První český 3D film je z poloviny hotový
Zdroj: Korzo

První český animovaný 3D film s názvem Kozí Příběh - Pověsti staré Prahy se přehoupl do druhé poloviny natáčení. Premiéra příběhu o přátelství vesnického chlapce Kuby a jeho žvanivé Kozy by se měla konat v září příštího roku. Hlavním postavám propůjčili hlasy Jiří Lábus, Mahulena Bočanová, Miroslav Táborský a další známí herci.

Kozí příběh je vytvářen pomocí 3D počítačové animace - mladé a převratné technologie, která byla v celovečerním filmu poprvé použita v roce 1995 ve filmu Toy Story - příběh hraček. Od té doby vzniklo na celém světě pouze několik desítek počítačem vyrobených celovečerních filmů, celovečerních animovaných pouze několik. Jak ale ukazují úspěchy filmů Shrek, Doba Ledová, Hledá se Nemo, české publikum je na takové filmy připraveno a v kinech je hojně navštěvuje.

V dubnu 2006 bylo v centru Prahy pro účely filmu zbudováno nové animační studio, které se co do počtu spolupracovníků pracujících na filmu a zakoupených licencí 3D animačního programu stalo největším 3D počítačovým animačním studiem v České republice, jež se zabývá převážně vlastní autorskou tvorbou. Profesionální animační program byl použit například při výrobě filmů Shrek, Příběh žraloka, Doba ledová, Pán prstenů a desítek dalších filmů.

Koncem roku 2006 byla dokončena pracovní animace a film byl hrubě střižen za supervize mistra střihu Aloise Fišárka. Na tento hrubý střih obrazu byly potom koncem února 2007 namluveny dialogy. Ujali se jich s potěšením známí čeští herci. Koncem listopadu byl dokončen 375. záběr filmu a v současné době je tedy hotová polovina filmu.

Jednou z nejkomplikovanějších scén, se kterou se zatím animátoři potýkali, byla práce na Týnském chrámu. Zde bylo animováno v jedné davové kostelní scéně devatenáct hlavních postav a přes padesát vedlejších. Není divu, že se do toho animátorům příliš nechtělo a raději mezi sebou bojovali o to, kdo se ujme animace lechtivé scény, ve které se hlavní ženská postava Máca za svitu svíčky převléká a ledacos divákovi odhalí.

Sledujte nejlepší animované filmy pro děti i celou rodinu na Voyo. Výběr nejvtipnějších animovaných filmů z let 2020, 2019, 2018, 2017 i starších.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz