Zpravodajství

Házel rachejtle na čerty a mikuláše, popálil si ruku

Házel rachejtle na čerty a mikuláše, popálil si ruku
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Neobvykle klidný byl podle zdravotníků včerejší Mikuláš. Na rozdíl od jiných let nezaznamenali mnoho vážnějších úrazů způsobených manipulací se zábavní pyrotechnikou. Tu děti s oblibou hážou na mikuláše a čerty. Nemístná dětská zábava tak mnohdy může skončit vážnými zdravotními problémy.

Stejná situace byla i v Plzni, kde v nemocnici ošetřili dítě s popálenými prsty.

Dvanáctiletý Matěj chtěl s kamarády odpálit rachejtli. Když ji zapálil, začaly z ní šlehat plameny a ošklivě mu zranily prst na jedné ruce. Podle lékaře jde o popáleniny druhého stupně. Rána by se ale měla bez problémů zahojit. Matěj přesto tvrdí, že s nebezpečnými rachejtlemi už riskovat nebude.

Chlapec v masce Mikuláše utrpěl kvůli zapáleným vousům popáleniny

Patnáctiletý žák základní školy z Hradce Králové zapálil ve středu dopoledne vousy na masce Mikuláše, kterou měl na sobě čtrnáctiletý chlapec ze stejné školy.

„Ten utrpěl popáleniny v obličeji a zůstává v péči lékařů královéhradecké fakultní nemocnice," řekla mluvčí hradecké policie.

"Starší z žáků škrtl u vousů zapalovačem, vousy z vaty začaly rychle hořet. Případ nyní vyšetřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. Dosud však žádné obvinění nepadlo," řekla mluvčí.

Podobné případy vyšetřovali policisté v České republice již v minulosti, například v roce 2005 utrpěla popáleniny druhého stupně čtrnáctiletá dívka z Olomouce, která byla převlečená za anděla a její patnáctiletý spolužák ji podpálil umělá křídla.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz