Zpravodajství

Odpůrci radaru mají billboardy se strýčkem Samem

Řidiči, kteří jezdí pražskými ulicemi, si mohou všimnout obřích billboardů se strýčkem Samem. Odpůrci amerického radaru z iniciativy Ne základnám vyvěsili velkoplošné tabule, na nichž je podobizna amerického strýčka Sama. Ten lidem sděluje, že radar v ČR bude bez ohledu na to, jestli si to Češi přejí, nebo ne. Našemu serveru informaci o billboardech potvrdil mluvčí iniciativy Jan Tamáš.

"V Praze je nyní deset našich billboardů," uvedl Tamáš. Tři velkoplošné poutače tak jsou např. na Jižní spojce, jeden je i na Evropské ulici.

Podle něj je poskytla společnost BigBoard iniciativě zdarma. "Je to standardní krok, podobně tato firma spolupracuje např. s neziskovou organizací Člověk v tísni," uvedl Tamáš. Podle něj odpůrci radaru nechystají do konce roku žádné další billboardy. Naopak další reklamní akci plánují odpůrci radaru na leden.

V listopadu přišla iniciativa s billboardy, které pranýřovaly politiku Strany zelených. Odpůrci radaru tím chtěli upozornit na údajný rozpor mezi programem zelených a praktickou politikou. Na billboardu byl atomový hřib. Vedle něj byl text: "Naši zelení mají rádi hřiby." Podle odpůrců radaru se zelení ve vládě nestaví dostatečně razantně proti výstavbě radarové základny.

V posledních dnech se v ČR diskutuje, zda je radar nutný, když Írán nyní nevyvíjí jaderné zbraně. Podle členů české vlády ale bezpečnostní rizika přetrvávají.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz