Zpravodajství

Odpůrci radaru mají billboardy se strýčkem Samem

Řidiči, kteří jezdí pražskými ulicemi, si mohou všimnout obřích billboardů se strýčkem Samem. Odpůrci amerického radaru z iniciativy Ne základnám vyvěsili velkoplošné tabule, na nichž je podobizna amerického strýčka Sama. Ten lidem sděluje, že radar v ČR bude bez ohledu na to, jestli si to Češi přejí, nebo ne. Našemu serveru informaci o billboardech potvrdil mluvčí iniciativy Jan Tamáš.

"V Praze je nyní deset našich billboardů," uvedl Tamáš. Tři velkoplošné poutače tak jsou např. na Jižní spojce, jeden je i na Evropské ulici.

Podle něj je poskytla společnost BigBoard iniciativě zdarma. "Je to standardní krok, podobně tato firma spolupracuje např. s neziskovou organizací Člověk v tísni," uvedl Tamáš. Podle něj odpůrci radaru nechystají do konce roku žádné další billboardy. Naopak další reklamní akci plánují odpůrci radaru na leden.

V listopadu přišla iniciativa s billboardy, které pranýřovaly politiku Strany zelených. Odpůrci radaru tím chtěli upozornit na údajný rozpor mezi programem zelených a praktickou politikou. Na billboardu byl atomový hřib. Vedle něj byl text: "Naši zelení mají rádi hřiby." Podle odpůrců radaru se zelení ve vládě nestaví dostatečně razantně proti výstavbě radarové základny.

V posledních dnech se v ČR diskutuje, zda je radar nutný, když Írán nyní nevyvíjí jaderné zbraně. Podle členů české vlády ale bezpečnostní rizika přetrvávají.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz