Zpravodajství

VIDEO: Vodafone, snadná obživa podvodníků

VIDEO: Vodafone, snadná obživa podvodníků
Zdroj: TV Nova

Společnost Vodafone poskytuje podvodníkům možnost snadné obživy. Naše televize na to upozorňovala v reportáži už před půl rokem. Telefonní společnost však situaci neřeší. Reportáž připravila Kateřina Pichalová.

Anonymní osoby si na úkor soukromých společností mohou stále objednávat telefony i služby, za které neplatí. Teď se další takový případ stal v Brně.

Princip je naprosto jednoduchý. Jakákoli osoba si vyhlédne soukromou firmu a na její jméno si po telefonu objedná zboží nebo služby. Data potřebná pro objednávku si jednoduše zjistí na internetu. V den dodání si jednoduše zajde na poštu, kde u přepážky předloží občanský průkaz, který může být třeba kradený. K tomu doloží tzv. hodnověrný doklad, neboli čestné prohlášení, které na místě vyplní. Na základě toho je pak zásilka vydána.

V případě poškozené brněnské firmy šlo o tři mobilní telefony s paušálem. Po několika týdnech zmiňované společnosti přišla od vymahačské agentury okamžitá výzva k zaplacení dluhu. Reakce Vodafonu na reklamaci byla, že mají vše dát na prošetření policii a teprve poté možná bude od splacení dluhu upuštěno. Více se dozvíte v reportáži z Odpoledních televizních novin.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz