Zpravodajství

VIDEO: Česká policie zná jméno vraha přítele Putina

VIDEO: Česká policie zná jméno vraha přítele Putina
Zdroj: TV Nova

Zmizení světoznámého baletního choreografa a osobního přítele ruského prezidenta Putina Dmitrije Bryantseva je už s největší pravděpodobností objasněno. Podle našich informací se policie domnívá, že lidské torzo nalezené letos na Jičínsku patří právě jemu.

Ruský choreograf zmizel v Praze během své návštěvy v létě 2004.
Dmitrij Bryantsev, šéf baletu moskevského hudebního divadla, zmizel beze stopy na konci června roku 2004 v Praze.

V červnu letošního roku objevil hledač pokladů v Budčevsi na Jičínsku lidskou kostru.

Policie okamžitě začala pátrat po tom, čí kostru pan Skrbek našel.V těchto dnech se podle našich informací policii podařilo zjistit, že kostra podle všeho patří právě Bryantsevovi. Totožnost prý potvrdila i zkouška DNA.

"Můžeme potvrdit, že v zemi, odkud tento člověk pochází se jednalo o velmi známou osobnost v oblasti kultury," uvedla východočeská policejní mluvčí Iva Marková.

Policie nedávno také zadržela údajného vraha - 31letého muže ruské národnosti. Podle mluvčí Ivy Markové vyšetřování ukázalo, že cizinci cestovali autem, ve kterém se pohádali o svých obchodních aktivitách a obviněný muž prý na svého známého několikrát vystřelil. Potom tělo odvezl do lesa na Jičínsku, kde jej zakopal.

Navíc česká policie údajně také zadržuje v České republice korunního svědka celého případu. Řidiče auta, ve kterém měl Bryantsev spolu se svým vrahem jet.

Pachatel je obviněný z trestného činu vraždy, za který mu hrozí patnáct let vězení až výjimečný trest.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz