Zpravodajství

Divočák řádil v bazénu, skončilo to smrtí

Divočák řádil v bazénu, skončilo to smrtí
Zdroj: TV Nova

Jdete na zahradu zkontrolovat bazén a tam uvidíte divočáka! Že je to absurdní představa? Ne tak docela. V sobotu dopoledne řádil divočák v jednom bazénu v rodinném domu ve Švihově. Našemu serveru to sdělil mluvčí plzeňských hasičů František Vaško.

"Stresované zvíře pobíhalo po bazénu a zuřilo," uvedl Vaško. Hasiči nevěděli, jak prase dostat z bazénu, aniž by někomu ublížilo. Do bazénu se za rozčíleným divočákem nikomu nechtělo. Chytit divočáka do sítě bylo také oříškem. Divoké prase totiž mohlo síť protrhnout.

Hasiči se nejdříve pokoušeli sehnat veterináře, aby divočáka uspal. Jedině tak ho bylo možné vytáhnout. Veterinář ale měl jen foukačku se šipkami, které by tlustou prasečí kůží nepronikly, poznamenal mluvčí.

"Pomoci nemohli ani pracovníci záchranné stanice živočichů ve Spáleném Poříčí. Zasahují pouze u poraněných zvířat. Prase nebylo možno ani odchytit, strážníci nemají tak pevné sítě, aby se do nich zvíře podařilo lapit. Zbýval odstřel, jenže také myslivci nesmějí střílet mimo svoji honitbu," uvedl Vaško.

Hasiči tak museli divočáka odstřelit. Divočák, který do bazénu spadl, se pak stal trofejí místních myslivců.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz