Zpravodajství

VIDEO: Myslivec chtěl zabít zajíce, vystřelil 80 broků do kamaráda

VIDEO: Myslivec chtěl zabít zajíce, vystřelil 80 broků do kamaráda

Neštěstí se stalo v sobotu krátce před polednem v obci Kočí na Chrudimsku. Při honu na zajíce tam, zřejmě nešťastnou náhodou, postřelil brokovnicí 67letý myslivec svého o pět let mladšího kamaráda. Ten musel být s těžkými zraněními přepraven vrtulníkem do krajské nemocnice v Pardubicích. Naší televizi to potvrdil dobře informovaný zdroj z nemocnice.

Zdroj: TV Nova

Měl to být úplně obyčejný hon na zajíce. Po jeho skončení se však stalo něco, co v tu chvíli nikdo nečekal. Při počítání ulovených kusů vyšla z brokovnice jednoho myslivce rána.

Myslivec trefil svého kamaráda asi ze dvou metrů. Zhruba 80 broků se tak soustředilo téměř do jednoho místa. S těžkými zraněními hrudníku musel být postřelený myslivec transportován vrtulníkem rovnou na operační sál.

S těžkým šokem skončil v nemocnici i nešťastný střelec. Až bude schopen výslechu, policie mu sdělí obvinění z ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu hrozí až pětileté vězení.

Co bylo přesnou příčinou nehody, však ukáže až další vyšetřování. Podobný případ se stal před dvěmi lety i na Uherskohradišťsku. Myslivec tu ale svého kolegu postřelil během honu.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz