Zpravodajství

VIDEO: Praha: řidiči autobusů chtějí přidat, jdou do stávky

VIDEO: Praha: řidiči autobusů chtějí přidat, jdou do stávky
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Řidiči autobusů pražského dopravního podniku půjdou už ve středu demonstrovat. Prý kvůli nízkým platům. Pokud prý nepomůže demonstrace, budou v nátlaku na vedení firmy pokračovat. A není vyloučeno, že po Novém roce vyhlásí neomezeně dlouhou stávku.

Řidiči autobusů chtějí jediné. Přidat peníze. Jenomže o tom vedení pražských dopravních podniků, ani magistrát nechtějí ani slyšet. Při vyjednávání o kolektivní smlouvě sice padl návrh, že by mzda šla v průměru o dvě koruny a deset haléřů za hodinu nahoru. Jenomže na oplátku zase, pokud nemají řidiči odsloužená léta, tak o dvě koruny přijdou.

Odbory pražských řidičů autobusů prý už nemají na výběr. Ve středu půjdou demonstrovat. Svůj názor chtějí hlasitě tlumočit před ředitelstvím dopravních podniků.

Pokud nepomůže demonstrace, chtějí řidiči autobusů sáhnout k mnohem radikálnějšímu způsobu. Někdy po Novém roce by vstoupili do stávky. Znamená to, že do ulic by nevyjel jediný autobus městské hromadné dopravy.

Jenomže řidiči autobusů moc dohodě nevěří. Navíc se proslýchá že by je mohli podpořit i řidiči tramvají a metra.

To, jestli bude v lednu ochromena pražská hromadná doprava, teď záleží na vyjednávání mezi odbory a vedením dopravních podniků.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz