Zpravodajství

VIDEO: Výsledky Slavíka už jsou známé, ale neveřejné

VIDEO: Výsledky Slavíka už jsou známé, ale neveřejné

Více něž tři hodiny trvala generální zkouška na dnešní slavnostní ceremoniál předávání Českých slavíků. Byli jsme u toho a prozradíme vám něco ze zákulisí. Na generálce zazněla i některá jména.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Drahé parfémy, nejmodernější šaty a zářivé úsměvy. Tak to bude vypadat dnes večer ve Státní opeře v Praze. Ještě včera a dnes odpoledne ale v sále pobíhali technici, zvukaři a asistensti oblečení do pracovních jeansů a triček. Jen zpívající hvězdy vystupovali v tom, v čem je uvidí televizní diváci.

Spanilá jízda Jiřího Adamce a Leoše Mareše
Hlavní osobou nebyl moderátor Leoš Mareš, ale režisér Jiří Adamec, který jakoby měl čtyři ruce a deset oči. Režisér totiž behěm generální zkoušky ladí každý detail. To, co vypadá v televizi naprosto dokonale, musí třeba ještě během odpoledne překonat řadu dětských nemocí. Tu bylo nutné doladit zvuk, tu musí ze záběru zmizet mikrofon nebo se musí nasměrovat předávající. Moderátor pak bude tím, kdo bude zářit v průběhu celého přímého přenosu a Leoš Mareš se na Slavíka už několik týdnů dopředu velmi těšil.

Na zkoušce zazněla jména 
Během zkoušky zazněla i některá jména, ale rozhodně nešlo o výsledné pořadí. Někdy pořadatelé vtipkovali a vyhlašovali interpety, kteří v anketě bodovali před desítkami let, jindy nahodile míchají jména těch, kteří v populární hudbě trvale patří k nejoblíbenějším. Výsledky však už jeden muž zná. Je jím ředitel pořadatelské agentury Musica Bohemica Jaroslav Těšínský. Výsledky nikomu neprozradil, ale dnes odpoledne exkluzivně našemu serveru řekl, že jeho osobně některé výsledky překvapily.

Jak se zkoušelo v pátek, vám ukáže přiložené video kolegyně Alice Kafkové, reportérky pořadu Volejte Novu.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz