Zpravodajství

Ruská novinářská kachna: Americký radar už je českou realitou!

Ruská novinářská kachna: Americký radar už je českou realitou!
Zdroj: TV Nova

Ruská zpravodajská televize Vjesti odvysílala zprávu, že radar americké protiraketové obrany už v Česku stojí. Divákům přitom nabídla zaručeně autentické záběry. Háček je v tom, že si Rusové spletli americký radar se zařízením armád NATO na jižní Moravě.

"Ukázalo se, že americký protiraketový radar v České republice byl už postaven," řekl divákům pohnutým hlasem moderátor zpravodajství ruské televize Vjeti. Uvedl tak reportáž, která musela překvapit prakticky celý západní svět. O americkém protiraketovém radaru sice česká vláda stále se Spojenými státy jedná, ale podle novinářů z TV Vjesti už stojí, a to u Slavkova na Moravě.

"Česká vláda dala souhlas k vybudování radaru a nebrala přitom v potaz mínění opozice ani většiny obyvatel. Referendem radar odmítli," informovala televize diváky.

Novináři pravděpodobně zaměnili plánovaný radar Američanů s jiným radarem, který opravdu u Slavkova stojí. Ten je zatím ve zkušebním provozu a bude sloužit k protivzdušné obraně sil NATO. Ruské televizi ale omyl zřejmě ještě nedošel, jelikož reportáž ze svých stránek zatím nestáhla.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz