Zpravodajství

Z Václaváku vymizí stánky s klobásami

Z Václaváku vymizí stánky s klobásami
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Stánky s rychlým občerstvením začnou pomalu mizet z Václavského náměstí. Rozhodli o tom pražští radní novelou tržního řádu. Důvodem je prý především problém s čistotou a také to, že se ke stánkům stahují bezdomovci.

Fenoménem rychlého občerstvení v Praze je grilovaná klobása. Tu už ale na Václavském náměstí, budete brzy hledat jen těžko.

Dva stánky musí zmizet už do června příštího roku. A jako první se magistrát rozhodl zrušit ty v dolní části náměstí.

"Kolem těchto stánků se potýkáme s problémem čistoty prostranství, obrovské spousty odpadků se zde povalují," řekl TV Nova první náměstek pražského primátora Rudolf Blažek.

To je ale jen začátek. V roce 2010 už se Pražané a turisté možná budou moci v centru města posilnit pouze v kamenných restauracích. I na Václaváku se přitom párky prodávaly vždycky.

Magistrát prý plánuje úplně novou podobu náměstí, a to bez přeplněných odpadkových košů a bezdomovců.

"Já si myslím, že stánky s buřty na Václavské náměstí opravdu nepatří," uzavřel Blažek.

Jediné stánky, které na Václavském náměstí a v jeho okolí zřejmě zůstanou, budou ty, které nabízejí noviny a řezané květiny.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz