Zpravodajství

VIDEO: V Praze-Libuši proběhla největší celní razie poslední doby

Stovka celníků v pondělí provedla na tržnici v Praze-Libuši jednu z největších razií proti padělkům za poslení dobu v České republice. Akce je zaměřena proti nelegálnímu zboží, které prodávají vietnamští obchodníci a trhovci, uvedla pro nova.cz tisková mluvčí Celního ředitelství Praha Ivana Dvořáková.

Zdroj: TV Nova

Pražští celníci objevili v tržnici padělky za několik desítek milionů korun. Zabavili především textilní zboží, obuv nebo hodinky.
"Kontrola potrvá zhruba do 18:00. Již teď je však cena zabavených padělků předběžně vyhodnocena na desítky milionů," uvedla Dvořáková.

Nad jedním stánkem podle ní například celníci objevili skryté prostory s hodinkami různých značek. Přesné údaje o hodnotě zabaveného zboží bude mít celní ředitelství v úterý.
Jednu z největších kontrol padělaného zboží za poslední dobu v České republice započali celníci kolem poledne. "Je to ojedinělá akce, na kterou je nasazena téměř stovka celníků," řekla mluvčí.

Podobné kontroly provádějí podle ní celníci zhruba jednou ročně. Razie se uskuteční pouze dnes, kontrolovat se bude jeden blok areálu. "V současné době otvíráme zámky do skladů," uvedla Dvořáková.

V tržnici se podle ní nachází zboží všeho druhu, především pak textil, obuv, peněženky, obaly a přívěsky na mobily. "Ojedinělá razie souvisí především s blížícími se vánočními svátky," řekla Dvořáková.

Minulý týden podle Dvořákové prověřovali celníci tržnici v pražských Holešovicích. "Každý den bylo na kontrolu nasazeno zhruba deset celníků, zabavili zboží za 13 milionů korun," uvedla mluvčí.

Jednalo se podle ní především o textilní zboží renomovaných značek jako Diesel, Puma, Nike, Chanel nebo Gucci.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz