Zpravodajství

Exkluzivně: Ulice si nasněžila romantické Vánoce v říjnu

Exkluzivně: Ulice si nasněžila romantické Vánoce v říjnu

Chcete natočit Vánoce? Není problém. Do studia se přinese pár dekorací a je to! Ale co když máte vytvořit romantickou iluzi plnou nadýchaných padajících vloček a vpustit do takové nádhery malou Emu Toužimskou? Jako jediní jsme byli u toho, jak se tvoří bílé Vánoce v Ulici.

Zdroj: TV Nova

Předepíše-li scenárista režisérovi, že se má scéna odehrávat v bílém závoji, může se na sníh čekat. Ale třeba loňská mírná zima udělala čáru přes rozpočet Janu Hřebejkovi, který si musel k vytvoření zimy do filmu Medvídek vypomoci technikou. Čekání na počasí je ale něco, co si denní seriálová produkce dovolit nemůže, a tak si lidé ze seriálu Ulice udělali radost a vytvořili pro vánoční díl, který poběží na TV Nova přesně 24. prosince, kouzelnou zimní atmosféru.

Zdroj: TV Nova

Ema se nám rozpovídala
Díl, v němž malá Ema Toužimská uteče z domova a hledá Ježíška, bude velmi dojemný. A ačkoli na to seriálová málomluvná Ema nevypadá, nám se na kameru její představitelka Anna-Marie Valentová pěkně rozpovídala a její starší bráška Matyáš Valetna alias František Hrubý ji perfektně doplňoval.

Je libo sníh pěnový, nebo papírový?
Kromě příběhu nás při natáčení zaujala i technika. Však kdy se vám poštěstí vidět padající sníh při deseti nad nulou? Nad hlavou se nám vznášely pěnové vločky, které vypadaly jako opravdový sníh. "Kromě vloček z pěny existuje i papírový sníh, který se používá ve filmovém průmyslu po celém světě a je to velmi realistický materiál," popisoval odborník na speciální efekty Pavel Sáfner. 

Zdroj: TV Nova

Vločky všech velikostí - žádný problém
"Když se papírový sníh správně použije, tak je i na detailní záběr k nerozeznání od toho skutečného." Vločky se sypou z malé krabice, v níž je ukrytý jakýsi větrák, a velikost vloček lez řídit podle toho, jak přidáváte nebo ubíráte průtok pěnového roztoku. "Nejvýkonnější stroj spotřebuje půl litru roztoku za minutu," poučil nás Sáfner.

Bílé Vánoce jsou drahý špás
Pokud byste se rozhodli, že si pomocí takových šikovných strojů pojistíte to, že letošní Vánoce budou doopravdy bílé, pak vás musíme varovat. Pěnový roztok, ze kterého se bílá nádhera vyrábí, vůbec nepatří k levným záležitostem. Jeho cenu zvedají přísné dermatologické testy. Však si představte, že byste na citlivou pleť a luxusní koženou bundičku takového Toma Cruise nalili obyčejnou vodu s jarem. Ten by vás asi hnal...

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz