Zpravodajství

Žalobkyně chce na Procházku mezinárodní zatykač

Žalobkyně Městského státního zastupitelství v Praze navrhla vydat mezinárodní zatykač na údajného pachatele "krádeže století" Františka Procházku. Ten podle policie odcizil minulý víkend zhruba 560 milionů korun z bezpečnostní agentury, kde pracoval.

"Státní zástupkyně navrhla vydat příkaz k zatčení platný pro území České republiky, Evropský zatýkací rozkaz a zatýkací rozkaz platný pro jeho zadržení na mezinárodní úrovni," řekla mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová. O tom, zda budou zatykače vydány, nyní rozhodne Obvodní soud pro Prahu 3.

Až dosud byl na Procházku vydán jen takzvaný předběžný souhlas se zadržením. Poté, co ale policie muže ve čtvrtek oficiálně obvinila, mohla žalobkyně navrhnout vydat uvedené zatykače. Nepotvrdily se tak dřívější informace některých médií, že na Procházku již evropský zatykač vydán byl.

Procházka je obviněn z krádeže. Pokud bude dopaden a usvědčen, hrozí mu až 12 let vězení.

Krádež, která zřejmě nemá v české historii obdoby, se stala v žižkovském areálu agentury G4S. V sobotu 1. prosince kolem 09:00 tam podle policie vjel Procházkův vůz, který řídil neznámý člověk a zloděj už na něj čekal i s ukradenými penězi. Pracovníci firmy krádež odhalili až další den - v neděli. Kolem poledne podali trestní oznámení. Po ozbrojeném Procházkovi, který v G4S pracoval jako strážný, vyhlásila policie celostátní pátrání. V úterý ho po telefonickém tipu hledaly v Hloubětínské ubytovně desítky policistů. Podezřelý muž ale v ubytovně nebyl.

Poškozená firma vypsala za informace vedoucí k vypátrání pachatele odměnu dva miliony eur (asi 52 milionů korun).

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz