Zpravodajství

VIDEO: Bodal do dvou lidí, dostal 11 let

VIDEO: Bodal do dvou lidí, dostal 11 let

Jedenáct let ve věznici s ostrahou, s takovým trestem odešel od Vrchního soudu v Olomouci čtyřicetiletý Josef Havlíček. Ten byl potrestán za to, že v Brně v dubnu surově pobodal pětapadesátiletého muže. Poté také fyzicky napadl jeho přítelkyni, která ho bránila.

Zdroj: TV Nova

Oběma poraněným se naštěstí podařilo utéct ven z bytu. Havlíček se následně pokusil sám zabít nožem, to se mu nepodařilo. V úterý mu senát vrchního soudu potvrdil předchozí jedenáctiletý trest.

Za ubodání manželky 10 let vězení

Za vraždu své manželky půjde třiatřicetiletý Radek Chaloupka z Broumova na Náchodsku na deset let do vězení. Vrchní soud v Praze dnes v odvolacím řízení totiž potvrdil nepravomocný rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové.

Odsouzený musí také vyplatit pozůstalým téměř milion korun. Svou o tři roky mladší ženu zavraždil podle obžaloby přesto, že byl náchodským okresním soudem na měsíc vykázán ze společné domácnosti kvůli domácímu násilí.

Prvoinstanční soud vyměřil Chaloupkovi trest na spodní hranici trestní sazby s přihlédnutím k polehčujícím okolnostem. S tím se ale jeho obhájce nespokojil a žádal dnes odvolací soud o snížení trestu pod spodní hranici s tím, že se obžalovaný k vraždě přiznal, vedl řádný život, staral se o rodinu a podle psychologického posudku znalce jednal v afektu. Již delší dobu totiž věděl, že jeho žena má poměr s jiným mužem.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz