Zpravodajství

Pražská tržnice vydala padělky za 125 milionů

Pražská tržnice vydala padělky za 125 milionů
Zdroj: TV Nova

Tržnice v Praze-Libuši zažila v pondělí jednu z největších celních razií v Česku za poslední léta. Zadrženy byly padělky textilního zboží, obuvi, doplňků a hodinek za 125 milionů korun. O této gigantické akci jsme již informovali v pondělí. Rozsáhlá kontrola trvala do pozdních nočních hodin a účastnila se jí téměř stovka celníků.

"Zhruba v 11:00 celníci vtrhli do prostorů tržnice a zcela uzavřeli a obklíčili jednu z prodejních hal. Většina asijských obchodníků se ihned rozutekla a na místě jich zůstala jen nepatrná hrstka," popsala jednu z největších kontrolních akcí mluvčí. Obchody pak podle ní celníci za pomoci techniky násilně otevřeli.

V hale se nacházelo přes 9000 doplňků, 8000 kusů textilního zboží, 5000 hodinek a téměř 1500 párů bot s falešným označením renomovaných světových výrobců.

Jednalo se například o značky Adidas, Nike, Puma, Chanel, Gucci nebo Rolex. Zboží umístili celníci do skladů, které jsou pod dohledem.
Podobné kontroly provádějí podle Dvořákové celníci zhruba jednou ročně a plánují je i do budoucna.

V současnosti prověřují celníci také tržnici v pražských Holešovicích. Každý den je na kontrolu nasazeno zhruba deset celníků, do úterka zabavili zboží za 13 milionů korun a šest osob bylo předáno k trestnímu řízení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz