Zpravodajství

Čunek má další problém, za byt platí směšnou částku

Čunek má další problém, za byt platí směšnou částku
Zdroj: TV Nova

Naše televize odhalila, že ministerstvo pro místní rozvoj pronajímá bývalému ministru Čunkovi luxusní byt v centru Prahy hluboko pod tržní cenou. Čunek platí za byt v jedné z nejatraktivnějších částí hlavního města zhruba třetinu tržního nájmu. Opozice i někteří zástupci koalice jsou pobouřeni.

Třípokojový byt v Praze 1 nabízí jedna z realitek k pronájmu za 75 tisíc měsíčně. Také ministerstvo pro místní rozvoj tvrdilo, že bude svému bývalému ministrovi pronajímat srovnatelný byt na Staroměstském náměstí tržně.

A Výsledek? Čunek podle této smlouvy platí měsíčně i se všemi poplatky za zařízený byt 4 plus jedna pouhých 17 tisíc korun.

"Já to skutečně v tuto chvíli nevím, nicméně vím zcela jistě, že je to čistý výnos ministerstva, protože ten byt by do příchodu nového ministra zůstal neobsazen," říká Jiří Čunek.

Případ odhalila naše televize spolu s Lidovými novinami.

Čunkových 17 tisíc je ale i podle nejstřízlivěšjích odhadů makléřů hluboko pod tržní cenou.

Zástupci ministerstva pro místní rozvoj žádost o rozhovor na kameru odmítli.

Vedení kabinetu se celé dopoledne radí, jak zareaguje na dotaz naší televize, následně posílá mailovou zprávu: "Ministerstvo uzavřelo s Jiřím Čunkem smlouvu na dobu určitou. Plně pokrývý veškeré náklady. Výše částky je hluboko nad regulovaným nájemným."

Čunek má podle podle smlouvy byt pronajatý na dobu svého senátorského mandátu. Ani pro Čunka výhodný nájem 17 tisíc ale nepůjde z jeho kapsy. 17 tisíc je totiž přesně částka, kterou mu na bydlení ze zákona přispívá senát.

"Nevím, ...protože tu částku nevím, nechci říkat jaká je," říká Čunek.

Opozice i zástupce Strany zelených považují sumu, kterou Čunek platí, za špatný signál pro věřejnost.

Jíří Čunek je odhodlán se do své ministerské funkce vrátit, to ale v minulých dnech narazilo na tvrdý odpor koaličního partnera Strany zelených.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz