Zpravodajství

Evropští zloději kradou airbagy ve velkém

Policie v západní Evropě hlásí nový způsob vykrádání vozidel. Zloději se totiž zaměřují jen na sady airbagů. Majitelům tím ale vznikají obrovské škody, často převyšující hodnotu auta.

Je to zcela nový fenomén. Pro majitele je to ale velice nepříjemné. Sada nových airbagů přijde na desítky tisíc korun, často je to víc, než kolik stojí vykradené auto. Pojišťovny dokonce nabízejí speciální připojištění airbagů.

Auta vykrádají gangy profesionálů. Podle odborníků je to otázka několika desítek vteřin.

Podle policie se airbagy kradou na objednávku pro východní Evriopu, tedy i Česko. Prý se montují do bouraných aut, která jsou na západě Evropy velice levná.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz