Zpravodajství

VIDEO: Hrdinové dostanou cenu Michala Velíška

VIDEO: Hrdinové dostanou cenu Michala Velíška

Riskovat vlastní život pro záchranu cizího. Takový je odkaz našeho kolegy Michala Velíška. Ve středu se na jeho počest budou už podruhé udělovat ceny. Nominování jsou právě ti, kteří se nebáli pomoci lidem v nouzi.

Zdroj: TV Nova

Ceny Michala Velíška se udělují jako připomenutí tragické události, při které přišel o život střihač TV Nova, když se na pražském Karlově náměstí zastal napadené ženy.

Zatímco v loňském roce oceněné vybíral výbor Nadace Adra, letos o hrdinech rozhodovala samotná veřejnost. Lidé mohli hlasovat prostřednictvím internetu nebo telefonu na stránkách Adry i TV NOVA.

Udílení cen bude předcházet seminář s názvem Odvaha bránit druhého. Letošní téma si klade otázku, zda je statečné chování dáno výchovou, nebo zda se jedná o genetickou záležitost.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz