Zpravodajství

Druh uškrtil ochrnutou ženu prádelní šňůrou

Neuvěřitelný čin se stal v úterý kolem půl jedné hodiny ráno. 44letý muž tam brutálně zavraždil ochrnutou 59letou ženu. Po hádce neovládl své emoce a ženu uškrtil prádelní šňůrou. Našemu serveru to sdělila mluvčí krajských policistů Jolana Číhová.

K činu došlo na plzeňském Náměstí Republiky. "Muž krátce po půlnoci oznámil, že jeho družka spáchala sebevraždu," uvedla mluvčí. Podle druha žena spolykala medikamenty. Lékař po příjezdu konstatoval smrt. Tomu, že žena spáchala sebevraždu, nasvědčovalo i to, že po sobě zanechala dopis na rozloučenou.

Soudní lékař ale zjistil, že za smrtí postižené ženy stál někdo jiný. "Vrah ženu uškrtil v koupelně prádelní šňůrou," řekla Číhová s tím, že předtím se partneři pohádali.

Dopis na rozloučenou psala zavražděná

Policistům se podařilo rozklíčovat i záhadu kolem dopisu na rozloučenou. Ten v pondělí ráno napsala ochrnutá žena. Její pozdější vrah jí totiž oznámil, že se s ní rozchází.

Muž se podle Číhové v úterý večer policistům k vraždě přiznal.  V době činu byl v podroušeném stavu. Měl v krvi 3,5 promile.

"Muž je obviněn z vraždy," uvedla policejní mluvčí. Byl zároveň podán návrh na jeho veztí do vazby.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz