Zpravodajství

Druh uškrtil ochrnutou ženu prádelní šňůrou

Neuvěřitelný čin se stal v úterý kolem půl jedné hodiny ráno. 44letý muž tam brutálně zavraždil ochrnutou 59letou ženu. Po hádce neovládl své emoce a ženu uškrtil prádelní šňůrou. Našemu serveru to sdělila mluvčí krajských policistů Jolana Číhová.

K činu došlo na plzeňském Náměstí Republiky. "Muž krátce po půlnoci oznámil, že jeho družka spáchala sebevraždu," uvedla mluvčí. Podle druha žena spolykala medikamenty. Lékař po příjezdu konstatoval smrt. Tomu, že žena spáchala sebevraždu, nasvědčovalo i to, že po sobě zanechala dopis na rozloučenou.

Soudní lékař ale zjistil, že za smrtí postižené ženy stál někdo jiný. "Vrah ženu uškrtil v koupelně prádelní šňůrou," řekla Číhová s tím, že předtím se partneři pohádali.

Dopis na rozloučenou psala zavražděná

Policistům se podařilo rozklíčovat i záhadu kolem dopisu na rozloučenou. Ten v pondělí ráno napsala ochrnutá žena. Její pozdější vrah jí totiž oznámil, že se s ní rozchází.

Muž se podle Číhové v úterý večer policistům k vraždě přiznal.  V době činu byl v podroušeném stavu. Měl v krvi 3,5 promile.

"Muž je obviněn z vraždy," uvedla policejní mluvčí. Byl zároveň podán návrh na jeho veztí do vazby.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz