Zpravodajství

Další vývoj nekrofilní kauzy! Úchyl měl komplice

V případu nekrofilie v litvínovské márnici vycházejí najevo další otřesné skutečnosti. Již v úterý jsme informovali o tom, že zhýralec tam vykonával soulož na mrtvých tělech. Nyní se podle našich informací ukazuje, že nebyl sám. Měl komplice, který prý doslova stál u dveří a hlídal, zatímco úchyl se ukájel uvnitř.

Policisté zatím nikoho nestíhají a nikdo nebyl obviněn, uvedla pro nova.cz policejní mluvčí Alena Bartošová. Případ vyšetřují mostečtí policisté (více zde).

Na souloži s mrtvolami se podle našeho zdroje měli podílet dva muži ve věku okolo 50 let.

Jeden z můžů ale nedržel jazyk za zuby a informace se dostala až k městské policii. Ta okamžitě informovala státní policii. Policie se tak o případu dozvěděla až dlouho poté, co se ohavný čin uskutečnil. Jde prý až o několik měsíců.

Bude proto nemožné zjistit, na kterých mrtvých tělech byla soulož vykonána. Prokazování trestného činu bude pro policii bude komplikovanější.

Podle našeho důvěryhodného zdroje mohlo jít o zaměstnance některé z firem, která se v minulosti o hřbitov starala. Oběma jim hrozí za trestný čin hanobení lidských ostatků až 2 roky vězení

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz