Zpravodajství

Vystěhovaná romská rodina ze Vsetína: nuzné podmínky

Vystěhovaná romská rodina ze Vsetína: nuzné podmínky
Zdroj: TV Nova

Situace kolem romské rodiny Tulejových, kterou vsetínská radnice před více než rokem přestěhovala do Čech pod Kosířem, se dramatizuje. V úterý zastupitelstvo Vsetína zamítlo žádost Tulejových o náhradní bydlení. Navíc jim hrozí vystěhování.

Tulejovi poté, co zjistili v jakém stavu je dům, do kterého je radnice vystěhovala, odmítli podepsat kupní smlouvu. Přesto splácí 460 tisíc korun, které jim půjčila vsetínská radnice a které nikdy neviděli.

Právnička Tulejových žádala po realitní kanceláři Imbex, jež prodej zprostředkovává, tyto peníze pro své klienty s tím, že si za ně najdou bydlení jinde. To prý ale není možné, protože jsou účelově vázány pouze na tento dům. Vypnutá elektřinaVsetínská radnice teď na rodinu tlačí, aby nechali dům přepsat na sebe, jinak že budou vystěhováni.

Před měsícem navíc nechal majitel domu a zároveň jednatel realitky Marian Budínský vypnout elektřinu. A to i přes to, že rodina se sedmi dětmi řádně platí. Světla se tak opět dočkali až po několika urgencích na začátku tohoto týdne. V minulých dnech také olomoucký kraj pozastavil demoliční výměr, jinak by musel být dům do konce roku zbourán. O celém sporu tak pravděpodobně bude muset rozhodnout soud.

 

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz