Zpravodajství

Kamery budou monitorovat pražské silnice

Kamery budou monitorovat pražské silnice

Na zloděje aut si hodlá posvítit pražský magistrát ve spolupráci s policií. Od ledna příštího roku budou vybrané úseky silnic monitorovat speciální kamery schopné rozpoznat registrační značku kradeného vozidla. Policisté si od systému slibují pokles krádeží aut.

Zdroj: TV Nova

Kamerový systém bude monitorovat asi 14 vybraných míst vytipovaných na základě požadavků policie. Jedná se zejména o pražské výpadovky.

Praha buduje kamerový systém už několik let. Kamery nebudou sledovat jen kapesní krádeže, ale budou umět vyhodnotit i průjezd kradeného vozidla.

Systém dokáže rozeznat poznávací značku auta i řidiče. On-line systém propojený s databází přenese údaje policii a ta je vyhodnotí. Instalace bude záviset na finančních možnostech města.

Nejdražší je kabel, cena se pohybuje okolo milionu, v jiných případech kolem 4 milionů.

Podobný systém už funguje na hraničních přechodech a podle magistrátu se osvědčil v Německu. Tam klesly krádeže aut o 40 procent.

V Praze se denně ukradne asi 15 aut, tedy asi třetina celkového počtu z celé republiky. Strážníci doufají, že s pomocí systému u nás poklesnou krádeže až o 20 procent.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz