Zpravodajství

VIDEO: Nalezené miminko: Lékaři bojují o jeho život

VIDEO: Nalezené miminko: Lékaři bojují o jeho život
Zdroj: TV Nova

Nalezené miminko leží na JIP, kde bojuje o život. Jeho stav je kritický a lékaři zatím neznají přesnější prognózu, zjistil přímo v Thomayerově nemocnici Adam Halmoši. Policie začala událost posuzovat jako trestný čin vraždy ve stadiu pokusu.

Lékaři zatím k miminku nikoho nepouštějí. Dobrou zprávou je, že se jeho stav již stabilizoval. I přesto nemá vyhráno.

„Největší starosti dělá lékařům prochladnutí. V současné době leží na JIP na novorozeneckém oddělení v inkubátoru. Je zahříván a je mu dodávána výživa," informovala nás o stavu mluvčí Thomayerovy nemocnice Martina Štanclová.

Lékaři se bojí změny teploty

Podle lékařů je kritickým momentem návrat dítěte do normální teploty. Dětské tělíčko je velmi choulostivé a při procesu může dojít k selhání vnitřních orgánů. Důležité je postupné oteplování miminka.

Co bude s miminkem dál?

Jakmile bude miminko v dobrém zdravotním stavu, čeká ho pravděpodobně ústavní péče. "Sociální odbor Městké části Prahy 4 podá u soudu návrh na jeho umístění do kojeneckého ústavu," řekla naší televizi tisková mluvčí úřadu Markéta Aulová.

Říkají mu Čtvrtek

Chlapeček už od včerejška bojuje se silným prochladnutím. Lékaři mu naměřili pouhých 25 stupňů celsia. Sestry, které ani nechtějí pomyslet na to, že by nepřežil, už mu dokonce vymyslely i jméno. Říkají mu Čtvrtek. Dítě krvácelo, mělo na sobě řeznou ránu a placentu. Po matce policie pátrá.

Matce hrozí až výjimečný trest

Policie začala událost posuzovat jako trestný čin vraždy ve stadiu pokusu. Podle právničky Dagmar Raupachové hrozí matce dvanáct až patnáct let, možná i výjimečný trest.

"Souzena by nebyla jen v tom případě, pokud by u ní v době spáchání trestného činu byla prokázána nepříčetnost. Potom by nebyla trestně odpovědná," dodala  pro server Nova.cz.

Miminko našel včera bezdomovec pohozené v popelnici.

Podle psychologů může mít chlapeček doživotní trauma, které může vyústit až v nepříjemné deprese.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz