Zpravodajství

VIDEO: Takto vám můžou kdykoli vykrást auto!

VIDEO: Takto vám můžou kdykoli vykrást auto!

Ani s tím nejlepším zabezpečením vašeho auta se nyní nemůžete cítit bezpečně. Existuje totiž nový způsob vykrádání aut. Zloděj nepotřebuje sílu, klíč, a navíc vaše auto ani nepoškrábe. Zloději se vám totiž dokáží dostat do auta tak, že do řídicí jednotky nahrají kód svého vlastního dálkového ovládání.

Zdroj: TV Nova

Jedná se o precizní a gentlemanské otevření auta. Nic nepoznáte. Stačí jim minimální vybavení a asi minuta práce. Stačí drobný zásah do elektroniky ve chvíli, kdy nemáte auto pod dohledem - například ve chvíli, kdy je v autoservisu nebo stojí v bazaru.

Vše je velmi jednoduché. Pomocí diagnostického programu stačí přidat do řídicí jednotky kód dalšího dálkového ovládání. Jeden klíč může přitom teoreticky otevřít téměř všechny vozy koncernu VW najednou.

Pojistku vám proplatí jen těžko

Obětí nové finty se možná stal i muž v naší reportáži. Když přišel k autu, našel ho sice netknuté, ale vykradené. "Nemělo to ani škrábanec," říká.

Počítač má doma v podstatě každý, kabel stojí zhruba patnáct set korun a ten program se dá v podstatě získat z internetu zdarma. Náklady na pořízení sady jsou minimální. Domáhat se proplacení pojisky ve chvíli, kdy je auto nepoškozené, může být velmi složité.

Zkontrolovat, zda právě k vašemu autu nemá klíče někdo další, je ale jednoduché. Přestane totiž fungovat náhradní klíč, který nebyl v době programování k dispozici.

Jediný způsob, jak se stoprocentně vyhnout nabourání vašeho dálkového zamykání, je automobil nepůjčovat nebo nedávat do servisu, který nemáte prověřený.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz