Zpravodajství

VIDEO: Koncert neonacistů, v poutech skončili čtyři mladíci

VIDEO: Koncert neonacistů, v poutech skončili čtyři mladíci

Neobvyklé policejní manévry zažilo v sobotu večer centrum Jirkova v severních Čechách. Zhruba stovka těžkooděnců tady hlídala klub, ve kterém se konal koncert neonacistů. Kolem půlnoci policie nepovodlenou akci rozehnala, v poutech skončili čtyři mladíci.

Zdroj: TV Nova

Okolo jirkovského klubu Kuželna bylo v neděli po dvaadvacáté hodině tolik policistů jako na rizikovém fotbalovém utkání.

Uvnitř klubu měla údajně probíhat obyčejná oslava narozenin, jenže hostů přišlo asi osmdesát a na pódiu hrálo šest hudebních skupin. Hudebníci rozhodně nehráli žádné romantické balady.

"Akce byla ukončena z toho důvodu, protože se v textech objevovali náznaky propagující fašismus," řekla pro TV Nova tisková mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.

Část hudebníků stačila z místa utéct, ostatní účastníci koncertu neunikli policejní kontrole.

Muži zákona si odvezli i čtyři mladíky. Ti totiž nechtěli ukázat doklady a s těžkooděnci se hádali. Svoje chování pak museli vysvětlovat na služebně.

Policie teď bude pátrat také po hudebních skupinách, které se napodařilo zadržet na místě. Vyšetřovatele bude zajímat hlavně obsah textů. Více se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz