Zpravodajství

VIDEO: Ústí nad Labem se chce vypořádat s narkomany

VIDEO: Ústí nad Labem se chce vypořádat s narkomany

Zajímavým způsobem se rozhodl magistrát Ústí nad Labem vypořádat s narkomany, kteří chodili užívat drogy na toalety přímo v budově úřadu. Úředníci nechali na toalety naistalovat modrá světla. Pod nimi jsou totiž špatně vidět žíly na rukou.


Odhozené zakrvácené injekční stříkačky, špína, nepořádek. Jen v okolí Ústí nad Labem je podle odhadů až pět tisíc drogově závislých. Krizové centrum za říjen vyměnilo rekordních třináct tisíc injekčních stříkaček.

Pro drogově závislé jsou toalety na magistrátu vyhledávaným místem. Přestože vchod do budovy střeží policisté, nedařilo se narkomany
vyhnat úplně.

Odborná firma proto na pánské záchodky nainstalovala modrá světla. Ty mají výrazně zhoršit viditelnost. Žílu na ruce pod tímto světlem najdete velmi obtížně.

Světla jsou nainstalována přímo nad záchodovou mísou, tak aby rovnoměrně oslňovala ruce narkomana.

Podobná opatření už zavedly některé řetezce rychlého občerstvení. Magistrát je chce po zkoušce nainstalovat i na další místa. Ani tahle metoda ale není stoprocentně úspěšná.

Mětská policie se teď před Vánoci více zaměřuje na kontrolu těchto kritických míst. Právě tady se totiž narkomani kvůli chladnému počasí schovávají nejčastěji.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz