Zpravodajství

VIDEO: Neonacisté chystají do Čech další protižidovskou provokaci

VIDEO: Neonacisté chystají do Čech další protižidovskou provokaci

Pravicoví extremisté ohlásili další pochod. Neonacisté se se 19. ledna sjedou do Plzně. Pochod má být protestem proti omezování svobody slova. Datum pravděpodobně souvisí s transporty plzeňských Židů do koncentračních táborů. Podle odborníků jde o čistou provokaci.

Zdroj: TV Nova

Úředníkům se samozřejmě tento pochod moc nelíbí, ale bohužel zatím nevědí, jak průvodu pravicových extremistů Plzní zabránit.

Oficiální ohlášení této akce přišlo na magistrát minulý týden ve středu. Organizátor Václav Bureš demonstraci svolal jako reakci na listopadový zásah policie, která zabránila neonacistům v pochodu pražskou židovskou čtvrtí.

Mají mít zbraně

Bureš navíc nabádá účastníky pochodu, aby se na demonstraci v případě, že vlastní zbrojní pas, vyzbrojili. Bojí se prý, že by mohli být napadeni. Rozhodný protest proti této akci vyjádřila dnes například Federace židovských obcí v ČR. Také plzeňská Liga proti antisemitismu důrazně vyzvala občany, sdružení,právníky i příslušné úřady, aby společně zabránili pošlapání lidské důstojnosti.Jaké kroky úředníci magistrátu podniknou, nám řekl plzeňský radní pro bezpečnost.

Přijedou i z Německa

Extremistů by se mělo do Plzně sjet nejméně 150, ale už teď se odhaduje, že jich může být více. Je totiž obava, že si akci nenechají ujít také extremisté z Německa. Podle našich informací se do západočeské metropole chystá asi padesát anarchistů, kteří budou chtít demonstraci blokovat.

Na pochod, který by měl začít ve 14 hodin u autobusového nádraží, by měl dohlížet zvýšený počet policistů. Demonstranti by měli pochodovat i okolo plzeňské synagogy, která je třetí největší na světě.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz