Zpravodajství

VIDEO: Bodyguardi obstoupili obchody drogerie

VIDEO: Bodyguardi obstoupili obchody drogerie
Zdroj: TV Nova

Už třetí den obléhá najatá ochranka řetězec prodejen drogerie Martina. Tu si zaplatil velkoobchod PK Solvent, který řetězec drogerií Martina zásobuje. Mimo to vlastní konkurenční ochrannou známku drogerie Teta.

Zákazníci firmy Martina jsou už několik dní vyděšeni. Většinu obchodů, Martina jich vlastní celkem 18, obsadila najatá ochranka.

Ochranka má v ruce transparenty, v některých případech údajně brání lidem v nákupu, rozdává i letáky.

Jenomže podle námi oslovených právníků se právě firma PK Solvent dopouští trestného činu. A to hned několika.

A stejného názoru, že dochází k porušování zákona firmou PK Solvent, je i policie, která u několika prodejen už musela i zakročit. Vedení velkoobchodu na kameru odmítá vystoupit a své vyjádření shrnuje do jedné věty.

Obchodní spor

S tím ale majitelka řetězce Martina nesouhlasí. Údajně jsou  všechny faktury uhrazeny. Zakopaný pes je prý někde jinde. Firma PK Solvent měla totiž před nedávnem zájem všechny prodejny Martina převzít a pojmenovat je Teta.

Když Martina nabídku odmítla, začaly problémy. PK Solvent začal vystavovat faktury s nesplnitelnými termíny splatnosti. Firma PK Solvent si najala ochranku údajně až do Štedrého dne. A to v době předvánočních nákupů znamená pro Martinu milionové ztráty.

Celou kauzou už se zabývají právníci. Zákazníci si prozatím na najatou ochranku před obchody Martina musejí zvyknout.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz