Zpravodajství

VIDEO: Odpůrci Temelína: blokáda!

VIDEO: Odpůrci Temelína: blokáda!

Rakouští odpůrci Temelína si opět vzali motoristy jako rukojmí. V úterý ve 13 hodin na 60 minut zablokovali hraniční přechod v Dolním Dvořišti.

Zdroj: TV Nova

Vstup do Rakouska tak byl asi hodinu neprůjezdný. Aktivisté z organizace Atom-stop tvrdí, že Česko nebylo do úterý schopné předložit důkazy o plnění dohod z Melku. Odpůrci jaderné energie naplánovali blokádu úmyslně jen tři dny před vstupem České republiky do schengenského prostoru.

"Schengen znamená pouze, že končí hraniční kontroly," řekl novinářům Roland Egger ze sdružení hornorakouské platformy Atomstopp. Jestli k pokračování blokád protijaderní aktivisté skutečně přistoupí, se podle něj rozhodne po čtvrteční takzvané antiatomové schůzi v Linci, kde se sejdou politici se zástupci hornorakouských nevládních organizací.

Poslední klasická hraniční blokáda před pátečním vstupem České republiky do schengenského prostoru nezpůsobila žádné problémy. Doprava byla plynulá, usměrňovala ji rakouská policie, která postupně pouštěla auta z obou stran jedním jízdním pruhem.

Blokáda se konala den po třetí schůzce meziparlamentární komise, která řeší otázky bezpečnosti Temelína. Schůzka podle sdružení Atomstopp nepřinesla v jednání o bezpečnosti elektrárny žádný posun.

 

 

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz