Zpravodajství

VIDEO: Odpůrci Temelína: blokáda!

VIDEO: Odpůrci Temelína: blokáda!

Rakouští odpůrci Temelína si opět vzali motoristy jako rukojmí. V úterý ve 13 hodin na 60 minut zablokovali hraniční přechod v Dolním Dvořišti.

Zdroj: TV Nova

Vstup do Rakouska tak byl asi hodinu neprůjezdný. Aktivisté z organizace Atom-stop tvrdí, že Česko nebylo do úterý schopné předložit důkazy o plnění dohod z Melku. Odpůrci jaderné energie naplánovali blokádu úmyslně jen tři dny před vstupem České republiky do schengenského prostoru.

"Schengen znamená pouze, že končí hraniční kontroly," řekl novinářům Roland Egger ze sdružení hornorakouské platformy Atomstopp. Jestli k pokračování blokád protijaderní aktivisté skutečně přistoupí, se podle něj rozhodne po čtvrteční takzvané antiatomové schůzi v Linci, kde se sejdou politici se zástupci hornorakouských nevládních organizací.

Poslední klasická hraniční blokáda před pátečním vstupem České republiky do schengenského prostoru nezpůsobila žádné problémy. Doprava byla plynulá, usměrňovala ji rakouská policie, která postupně pouštěla auta z obou stran jedním jízdním pruhem.

Blokáda se konala den po třetí schůzce meziparlamentární komise, která řeší otázky bezpečnosti Temelína. Schůzka podle sdružení Atomstopp nepřinesla v jednání o bezpečnosti elektrárny žádný posun.

 

 

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz