Zpravodajství

VIDEO: Oběšení manželé v centru Hradce Králové

Vánoce si už nevychutnají manželé, kteří v pondělí odpoledne zřejmě spáchali sebevraždu ve Foersterově ulici v Hradci Králové. Policie je nalezla oběšené. Našemu serveru informaci o smrti páru potvrdila královéhradecká policejní mluvčí Martina Bartáková. Situaci sleduje Patrik Buňka.

"Nyní se prověřuje, zda úmrtí obou osob nezpůsobil někdo jiný," uvedla mluvčí s tím, že tomu nic nenasvědčuje. K činu došlo v pondělí odpoledne. Podle našich informací byli manželé v důchodovém věku.

"V bytě byla těla dvou oběšených lidí," uvedla policejní mluvčí. "Bylo zahájeno vyšetřování kvůli ublížení na zdraví s následkem smrti," dodala. Podle našich informací nezanechali manželé po sobě dopis na rozloučenou.

Další pokus o sebevraždu

V některých případech se podaří záchranářům sebevraha zachránit. Tak tomu bylo i v úterý odpoledne jen pár set metrů od místa pondělní tragédie. Z předvánoční deprese může lidem pomoct i návštěva psychologa.

Za loňský rok tak východočeská policie eviduje sto šedesát osm sebevražd, letošní rok ještě nekončí, ale statistika je podobná.

Psychika trpí

Předvánoční shon působí špatně na lidskou psychiku. Podle odborníků právě v těchto dnech roste počet lidí, kteří trpí depresemi a přibývá dokonce i sebevražd. Vánoce by měly být svátky klidu a pohody, ale pro některé z nás znamenají spíš stres a starosti.

Vánoce, plné nákupní vozíky, vůně cukroví, obrovské fronty lidí v obchodech, shánění vánočních dárků, do toho třeba i osobní problém, to vše může způsobovat velké starosti a deprese. Někteří nápor nezvládnou.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz